Aranżacje

Wnęka w łazience – jak ją wykorzystać?

wnęka w łazience

Mogłoby się wydawać, że zagospodarowanie wnęki w łazience stanowi nie lada wyzwanie, jednak w rzeczywistości może być pretekstem do ciekawej aranżacji wnętrza. Wykorzystane z głową stają się atutem. Zabudowa wnęk w łazience jest również praktycznym pomysłem, mogą idealnie spełniać funkcję szafek na drobiazgi, kosmetyki, czy zapas papieru toaletowego. Jak jeszcze można wykorzystać wnękę łazienkową, by stworzyć miejsce bardzo funkcjonalne i dekoracyjne?

Czytaj więcej

Łazienka w szkle – nie tylko lustro

szkło w łazience

Szkło jest idealnym materiałem do zastosowania w aranżacji łazienki, nie tylko ze względu na swoją wodoodporność. W przypadku pomieszczeń o mniejszej powierzchni sanowi doskonały element wykończenia, który optycznie je powiększy, o czym szerzej pisaliśmy w osobnym artykule: Mała łazienka – jak ją urządzić? Jakie są pozostałe zalety zastosowania szkła w łazience? Do czego może ono nam się jeszcze przydać w procesie aranżacji?

Czytaj więcej

Łazienka klasyczna – najlepsze inspiracje

łazienka klasyczna

Łazienka w stylu klasycznym jest kwintesencją tego, co ponadczasowe. Styl sprawdzi się w pokojach kąpielowych, jak i małych wnętrzach, dzięki odpowiedniej aranżacji. Łazienka jest pomieszczeniem, które nie tylko musi spełniać potrzeby estetyczne, ale również odpowiadać oczekiwaniom wszystkich domowników.

Czytaj więcej

Łazienka w stylu angielskim, czyli styl wiktoriański i nie tylko

łazienka angielska

Łazienka w stylu angielskim to prawdziwe królestwo relaksu i komfortu. Prawdziwa angielska łazienka musi posiadać duże wymiary. Królewskie wykończenia i dodatki wymagają jednak wręcz pałacowych przestrzeni. Projekty łazienek w stylu angielskim i wiktoriańskim należą do bardzo wymagających za sprawą konieczności odpowiedniego połączenia tradycji i nowoczesności. Aranżacja inspirowana stylem angielskim odwołuje się do najlepszych tradycji wyspiarskich. Osoby ceniące piękno i wygodę, a zrazem funkcjonalność pokochają ten styl.

Czytaj więcej

Łazienka w stylu rustykalnym – zainspiruj się wsią!

łazienka w stylu rustykalnym

Mianem stylu rustykalnego określa się styl wiejski. Ma on bowiem nawiązywać do prostych, skromnych i odznaczających się pewną dozą surowości wnętrz dawnych wiejskich posiadłości. Jedną z ważniejszych cech są tutaj postarzane oraz odpowiednio odrestaurowane meble i elementy konstrukcyjne. Obserwuje się również skłonność do łączenia dwóch różnych stylistyk – rzeczy nowoczesnych z elementami odznaczającymi się klasycznym charakterem.

Czytaj więcej

Biała łazienka – korzyści, funkcjonalność, porady i aranżacja

duże białe płytki łazienkowe

Łazienka biała przez wiele lat była w Polsce rozwiązaniem standardowym i bardzo popularnym. W czasach PRL ze względu na niedobór materiałów wykończeniowych, następnie z przyzwyczajenia, a jednocześnie za sprawą oczywistego kojarzenia bieli jako synonimu czystości i higieny. Tradycyjna biała łazienka w bloku z czasem została jednak wyparta przez pojawiające się kolejne wielobarwne trendy w aranżacji. Czy w najbliższym czasie białe łazienki czeka renesans? Sporo na to wskazuje.

Czytaj więcej

Łazienka skandynawska – styl dla Twojej łazienki

łazienka skandynawska

Prostota i funkcjonalność – to cechy stylu aranżacji pochodzącego ze Skandynawii. Z racji klimatu panującego na północy Europy, gdzie przez większość roku jest ciemno, Skandynawowie postanowili zadbać o jasne i pełne światła wnętrza. Również w aranżacji łazienek coraz częściej pojawia się ta niesamowita elegancja w prostocie i niezwykła funkcjonalność minimalizmu.

Czytaj więcej

Tapeta do łazienki? Czemu nie!

łazienka tapeta

Płytki ceramiczne, gresowe czy mozaika to obecnie najbardziej popularne materiały wykończeniowe do łazienki. Rozwijająca się technika pozwoliła dodać nieco więcej innowacyjności i kreatywności, tworząc tapety idealnie przystosowane do pomieszczeń narażonych na wilgoć i zmiany temperatury.

Czytaj więcej

Kabina prysznicowa Walk-in – więcej zalet niż wad!

kabina walk-in

Trendy w urządzaniu wnętrz zmieniają się wyjątkowo szybko, dotyczy to również łazienek, gdzie mamy ogromne możliwości aranżacyjne. Od kilku lat panuje moda na minimalizm i otwartą przestrzeń w łazience. Zależy nam na optymalnym zaplanowaniu stref, podziału przestrzeni i zaprojektowania odpowiednich funkcji.

Czytaj więcej

Nowoczesna łazienka – sprawdź 5 modnych aranżacji

Charakterystyczną cechą nowoczesnej łazienki jest przede wszystkim funkcjonalność oraz dopasowanie do preferencji i potrzeb domowników. Wybierając koncepcję estetyczną liczy się przede wszystkim spójność. Obecnie oferta rynkowa jest bardzo bogata, więc warto poszukać odpowiednich materiałów wykończeniowych oraz dodatków i umiejętnie je połączyć.

Czytaj więcej

Beton w łazience – pomysły i inspiracje

beton w łazience

„Ale przecież ta łazienka jest niewykończona!” – rzekłby jeszcze kilka lat temu niejeden znajomy oprowadzany przez gospodarza po nowym mieszkaniu, gdyby jego oczom ukazała się w pełnej krasie betonowa łazienka. Dziś podążając za oryginalnym designem z uwielbieniem dla minimalistycznych rozwiązań, Polacy coraz częściej wykańczając lub remontując swoje łazienki, decydują się na beton dekoracyjny.

Czytaj więcej

Łazienka w drewnie – TOP3 najmodniejszych aranżacji

łazienka w drewnie

Do niedawna drewno nie było materiałem kojarzonym z łazienką i chętnie wykorzystywanym w aranżacji tego pomieszczenia. Jednak nowe technologie produkcji i zabezpieczania drewna, a także większe możliwości w zakresie transportu stosownych gatunków sprawiły, że trendy uległy zmianie.

Czytaj więcej

Łazienka na poddaszu – 6 aranżacyjnych wskazówek

Urządzenie funkcjonalnej łazienki na poddaszu to spore wyzwanie. W swobodnym planowaniu przeszkadzają przede wszystkim skosy i obniżony sufit. Kąty i zakamarki też nie ułatwiają zadania, z drugiej jednak strony przy odrobinie wyobraźni można je sprytnie wykorzystać. Aranżacji przestrzeni łazienkowej trzeba poświęcić wiele uwagi i dokonać drobiazgowych pomiarów – w razie wpadki przestawianie czegokolwiek będzie bardzo trudne ze względu na poprowadzone rury i wyznaczone miejsca odpływu.

Czytaj więcej

Łazienka na czasie – najnowsze trendy w aranżacji

Aranżacja łazienki

Współczesna łazienka to swego rodzaju azyl, miejsce odpoczynku i wyciszenia. Tu spędzamy wiele czasu, pielęgnując swoją urodę i relaksując się zarazem. Wygodny dostęp do urządzeń, środków czystości i ogólna funkcjonalność to nie wszystko – liczy się intymny charakter łazienki.

Czytaj więcej