Czyszczenie kabiny prysznicowej – 4 najskuteczniejsze metody

jak czyścić kabinę prysznicową

Podczas każdej kąpieli po ściankach kabiny prysznicowej spływa woda z dodatkiem mydła. W ten sposób tworzy się nieestetyczny, często trudny do usunięcia osad, który szpeci całą kabinę. Czym więc wyczyścić kabinę prysznicową? Nalot z kamienienia i mydła można efektywnie usunąć za pomocą wielu specjalnych preparatów czyszczących. Można również zastosować domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej, które na pewno będą bezpieczniejsze dla naszego zdrowia. Poniżej przedstawiamy 4 niezawodne sposoby, jak czyścić kabinę prysznicową.

 

Czym umyć kabinę prysznicową?

 1. Detergenty

  W pierwszej kolejności przeważnie sięgamy po sklepowe detergenty do usuwania niechcianego osadu. Doskonale radzą sobie z brudem, zwalczając pozostałości po mydle i kamieniu. Nie wiesz jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej, która posiada silne zabrudzenia? To bardzo proste. Wystarczy użyć środków specjalnie przeznaczonych do ciężkich zabrudzeń, na przykład w formie sprayu, przecierając czyszczoną powierzchnię małą gąbeczką lub ściągaczką do szyb. Należy pamiętać, że pozostałości detergentu na ściankach mogą być szkodliwe dla zdrowia, ponieważ zawierają w sobie silnie żrący kwas chlorowodorowy. Dlatego wcześniej warto wybrany środek czyszczący przetestować na małej powierzchni kabiny.

czyszczenie kabiny prysznicowej

Źródło: basquine.pl

 

 1. Naturalne środki

  Drugim sposobem na czyszczenie kabiny prysznicowej mogą być naturalne środki, coraz częściej wykorzystywane przez zwolenników ekologicznego stylu życia. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem w walce z osadami okazuje się czyszczenie sodą. Stosujemy ją do trwałego usunięcia pleśni i grzybów, które tworzą się najczęściej w rogach brodzika oraz innych trudnodostępnych miejscach naszej kabiny. Jeżeli zastanawiasz się, czym czyścić kabinę prysznicową to pierwszym odruchem powinno być użycie sody, która jest uniwersalnym i bezpiecznym dla zdrowia środkiem czyszczącym. Jak wyczyścić kabinę prysznicową sodą? Wystarczy ciemny nalot w zakamarkach posypać sodą, a następnie zalać wodą utlenioną, która ma właściwości dezynfekujące i niszczy zarodniki pleśni.

czym czyścić kabinę prysznicową

Źródło: zdrowienazdrowie.pl

 

 1. Ocet

  Kolejnym rozwiązaniem jest niezawodny ocet połączony z ciepłą wodą. Możemy go stosować na ściankach kabiny, jak i płytkach. Ocet z wodą bardzo dobrze się sprawdzi w przypadku czyszczenia szyn, w których często zalega kamień. Czyszczenie słuchawki prysznicowej również będzie bardzo łatwe, bowiem ocet wyjątkowo skutecznie usunie pozostałości mydła i kamienia. Jak usunąć kamień, który zalega od dłuższego czasu? Jeżeli zabrudzenia są dość silne, warto skorzystać ze sprawdzonego i prostego rozwiązania, jakim jest podgrzanie octu.

domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej

Źródła: regiodom.pl

 1. Płyn do nabłyszczania naczyń

  Jeżeli dalej zastanawiasz się, czym czyścić kabinę prysznicową, a nie lubisz zapachu octu, to z powodzeniem możesz wykorzystać płyn do nabłyszczania naczyń w zmywarce. Idealnie sprawdza się do szklanych powierzchni. Wówczas na pewno nie porysujesz kabiny, jak w przypadku mleczka do czyszczenia. Efektem będzie lśniąca kabina bez smug i zabrudzeń powstałych z mydła. Jak wyczyścić prysznic płynem nabłyszczającym? Mieszankę wody i płynu spryskujemy na ścianę z kafelkami oraz szybkę. Zostawiamy na kilka minut i gotowe!

 

czyszczenie kabiny prysznicowej

Źródło: perfekcyjnawdomu.pl

 

Dokładne czyszczenie kabiny prysznicowej może odbyć się na kilka mniej lub bardziej ekologicznych sposobów. Skuteczność niekoniecznie wiąże się z poniesieniem szczególnych wydatków, bowiem istnieją metody czyszczenia oparte o produkty łatwo dostępne w każdym gospodarstwie domowym.

 


Szukasz łatwego w czyszczeniu i utrzymaniu odpływu, syfonu czy kratki do Twojej kabiny prysznicowej? Skorzystaj z formularza kontaktowego i zapytaj o ofertę odwodnień liniowych VABO.

Odpływ łazienkowy slim plenum Kratka ściekowa prosta plenum Odpływ prysznicowy premium Kratka prysznicowa Syfon z poziomym wejściem spustowym

 

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe