Kabina prysznicowa Walk-in – więcej zalet niż wad!

kabina walk-in

Trendy w urządzaniu wnętrz zmieniają się wyjątkowo szybko, dotyczy to również łazienek, gdzie mamy ogromne możliwości aranżacyjne. Od kilku lat panuje moda na minimalizm i otwartą przestrzeń w łazience. Zależy nam na optymalnym zaplanowaniu stref, podziału przestrzeni i zaprojektowania odpowiednich funkcji.

Kabiny prysznicowe Walk-in szczególnie wpisują się w elegancję i nowoczesność pomieszczenia kąpielowego. Są to kabiny otwarte, złożonych z dużych kafli szkła bez drzwi i ruchomych elementów. Mogą składać się z trzech, dwóch, a nawet jednej tafli.

Prysznic bez kabiny sprawdza się niemal w każdej łazience – pasuje zarówno do niewielkich wnętrz, jak i dużych salonów kąpielowych. Kabina prysznicowa Walk-in jest zdecydowanie jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań dla każdej łazienki. Czy oprócz mnogości zalet, istnieją zatem również wady kabiny typu Walk-in?

 

Zalety kabiny Walk-in

Kabina Walk in przede wszystkim jest bardzo estetycznym rozwiązaniem. Jej design idealnie wpisuje się w nowoczesne aranżacje łazienki, ale także w te klasyczne, łamiąc ich stylizację. Dużą zaletą, szczególnie w przypadku małych łazienek jest optyczne powiększenie łazienki. Tafla może być przezroczysta, matowa lub nawet z graficznym nadrukiem. Minimalistyczny charakter otwartej kabiny podkreśli deszczownica, zamontowana w suficie lub wychodząca na drążku ze ściany. W podłodze wykorzystywane są odwodnienia liniowe z odpowiednim spadkiem lub płaskim brodzikiem. Konstrukcja bez brodzika szczególnie daje nam ogromne możliwości aranżacyjne, jest zdecydowanie bardziej funkcjonalna i nie pomniejsza pomieszczenia kąpielowego.

kabina walk in

źródło: excellent.com.pl

Kabiny prysznicowe Walk-in charakteryzują się przede wszystkim funkcjonalnością. Dzięki zachowaniu poziomu równemu podłodze zapewniają większą swobodę osobom starszym i dzieciom. Praktycznym rozwiązaniem jest zakup kabiny wykorzystującej powłoki polimerowe, dzięki którym woda nie zatrzymuje się na powierzchni tafli. Sprzyja to utrzymaniu łazienki w czystości i zapobieganiem powstawania smug. Dodatkowo liczba zamontowanych profili jest ograniczona, ścianka prysznicowa walk in jest niezwykle minimalistyczna, nie posiada zakamarków, zagłębień, szyn czy przestrzeni między elementami ruchomymi a stałymi.  Dzięki temu nie musimy martwić się o niedoczyszczone, trudnodostępne miejsca.

 

Wady kabiny Walk-in

Prysznic walk in posiada również kilka wad. Przede wszystkim powstaje konieczność dokładnego zabezpieczenia podłogi przed wodą, dotyczy to w przypadku montażu ścianki bez brodzika. Ponadto prysznic walk in bez brodzika wymaga delikatnego oszlifowania podłogi. Dlatego tak ważne jest podjęcie decyzji o montażu brodzika już na samym początku aranżacji wnętrza łazienki.

Najczęstszą wątpliwość dotyczy utrzymania odpowiedniej temperatury w przypadku montażu prysznica walk in. Kabina zamykana zdecydowanie szybciej się nagrzewa. Otwarte ścianki oznaczają, że gorące, wilgotne powietrze może swobodnie krążyć w łazience. Aby uniknąć problemów związanych z nadmierną kondensacją pary wodnej w pomieszczeniu, należy pamiętać o odpowiedniej wentylacji pomieszczenia tuż przed jego remontem. Niektórzy mogą narzekać na brak prywatności w kabinie typu walk in. Prysznic może być całkowicie przezroczysty, co może prowadzić do poczucia dyskomfortu w przypadku wejścia innej osoby do pomieszczenia.

Ścianki typu walk-in, czyli otwarte kabiny zbudowane z prostych i minimalistycznych tafli są coraz bardziej popularne. Posiadają zdecydowanie więcej zalet niż wad, jednak należy pamiętać, że liczy się nie tylko funkcjonalność, ale również modny design i odpowiednio dopasowana do naszej łazienki aranżacja.