Łazienka Glamour – styl dla Twojej łazienki?

łazienka w stylu glamour

W czasach, gdy w branży wnętrzarskiej dominuje funkcjonalność i minimalizm uosabiany chociażby przez meble Ikea wydawać by się mogło, że nie ma już miejsca na bardziej krzykliwe style. Nic bardziej mylnego – wciąż nie brakuje miłośników odważnych aranżacji, zarówno jeśli chodzi o wystrój wnętrz jak i wykończenie łazienki. Dziś prezentujemy jeden z klasycznych i ponadczasowych trendów wpisujących się w tę tendencję – łazienki w stylu glamour.

 

Glamour – co to znaczy?

Styl glamour charakteryzuje się wysokim poziomem eklektyzmu. Bogate zdobienia, tradycyjnie będące świadectwem luksusu, łączą się tu z postmodernistycznym minimalizmem. Elementy z pozoru do siebie niepasujące, jak na przykład sofa nawiązująca do epoki baroku oraz obraz w stylu pop-art tworzą ciekawą kompozycję na tle pomalowanych na różowo ścian. Nie oznacza to jednak, że urządzając wnętrze w ten sposób można zachować pełną dowolność – aranżacje i meble w stylu glamour ocierają się o granicę kiczu, lecz jej nie przekraczają. Najważniejsze w tym stylu są kontrast oraz bijący od złotych i srebrnych elementów dekoracji blask.

 

Łazienka glamour – co powinna zawierać?

W związku z tym, że aranżacja łazienki w stylu glamour polega na łączeniu z pozoru niepasujących do siebie elementów, istnieje spory margines dowolności w wyborze detali. Przedstawimy tu najpopularniejsze rozwiązania, pamiętając, że nie wszystkie muszą wystąpić jednocześnie, by nasza łazienka zyskała swój niepowtarzalny styl.

Glamour styl łączy zmysłową czerń lub subtelną biel z barwami takimi jak ecru, szarość lub stonowane odcienie różu, dlatego spośród tej palety powinniśmy wybrać kolor płytek do swojej łazienki. Oczywiście będą one tylko istotnym tłem dla bardziej eksponowanych elementów.

glamour łazienka

Źródło: redgear.pl

Lustro glamour bardzo często bywa centralnym elementem łazienki wykończonej w duchu tejże stylizacji. Miłośnicy tego stylu, w dużej mierze opartego o elegancję, doskonale zrozumieją nadrzędną rolę lustra, w którym przecież przeglądamy się dobierając strój i makijaż. Lustro w stylu glamour okala zwykle złota, lśniąca oprawa wzbogacona dekoracjami nawiązującymi do baroku lub przepychu lat 20-tych i 30-tych.

Niemal równie mile widziana, jako ozdoba łazienki glamour będzie umywalka podparta na cienkich skręconych do wewnątrz nóżkach lub wanna w kształcie balii, koniecznie z chromowanym lub nawet złotym kranem.

Meble glamour także mogą znaleźć swoje miejsce w łazience, ponieważ w tej stylizacji z założenia pozwalamy sobie na więcej. Jeżeli więc dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią warto umieścić przy jednej ze ścian stylową toaletkę, koniecznie korespondującą pod względem designu z lustrem, które nad nią zawiesimy.

 

Oświetlenie łazienki glamour

Łazienka w stylu glamour wymaga również odpowiedniego oświetlenia. Nisko zawieszone i bogato zdobione żyrandole przeniosą domowników w nastrój XVIII-wiecznej sali balowej. Podobnie jak lampki imitujące kształtem świeczniki. Światło nie powinno być zbyt intensywne, w tej stylizacji wystarczy, że skierujemy w miejsca, w których jest to konieczne, na przykład na lustro, wannę i umywalkę. Odrobina mroku doda naszej łazience oczekiwanego szyku.

łazienka glamour oświetlenie

Źródło: chceszmieszkac.pl

Czy warto zdecydować się na wystrój glamour? Styl, szyk i elegancja – powiedzą jedni, podczas gdy drudzy wolą postawić na funkcjonalność. Z pewnością stylizacjom glamour nie można odmówić oryginalności.