Łazienka hotelowa – co powinno się w niej znajdować?

łazienka hotelowa

Goście hotelowi bywają bardzo wymagający względem standardu pomieszczeń, nie inaczej jest z łazienką. Aby zaspokajała ich potrzeby musi być komfortowa oraz charakteryzować się dobrym stylem. Łazienka hotelowa jest również wyzwaniem dla architekta i inwestora, ponieważ w zależności od zastosowania musi być funkcjonalna.

Wyróżniamy łazienki przy pokojach hotelowych, ogólnodostępne oraz dla osób niepełnosprawnych. Zatem co powinno znajdować się w łazience, żeby zapewnić komfort gościom hotelowym?

Wyposażenie łazienek hotelowych

Łazienki w hotelach to pomieszczenia, które są często eksploatowane przez gości o różnych przyzwyczajeniach i potrzebach. Warto więc sięgać po materiały trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Wysoka jakość materiałów sprawi, że nie będą one wymagały ciągłego ponoszenia kosztów eksploatacyjnych. Wyposażenie łazienki musi być przede wszystkim wygodne, uniwersalne i odznaczać się ergonomią.

W zależności od standardu hotelu wygląd łazienki będzie się różnił. Podstawową sprawą jest odpowiedni dobór armatury, dobrym pomysłem jest pokrycie podłóg i ścian płytkami ceramicznymi, które są estetyczne, trwałe i łatwe w czyszczeniu. W przypadku stałych elementów łazienki warto postawić na uniwersalność, zgodność z aktualnymi trendami, które przez wiele lat nie wyjdą z mody. Pokoje z łazienką mogą przyjmować różne wymiary. Najczęściej pomieszczenie składa się z holu, sypialni i łazienki. W zależności od jej wielkości można umieścić dodatkowe elementy, takie jak bidet. Łazienka 3m2, czyli dość mała, potrzebuje innej aranżacji, która pozwoli optycznie ją powiększyć.

Armatura łazienkowa

Luksusowe hotele często oferują swoim gościom najwyższy standard wyposażenia w postaci wanny i jacuzzi w pokoju hotelowym, co sprzyja wieczornemu relaksowi i daje poczucie luksusu. Łazienka w pokoju jest zdecydowanie nowatorskim rozwiązaniem, a zadowalający efekt można uzyskać w przypadku dużych pomieszczeń. Wanna w pokoju hotelowym może posiadać wyraźne zaznaczoną strefę, która będzie kojarzyć się ze spokojem i komfortem.

wanna w pokoju hotelowym

źródło: salebiznesowe.pl

Łazienka w hotelu często zawiera systemy podtynkowe, które dodają elegancji pomieszczeniu. Odpływ liniowy, czyli brodzik z płytek również dodaje estetyki, a ponadto jest bardzo funkcjonalny. Może mieć dowolne wymiary i zapewnia bezpieczeństwo dzieciom oraz osobom niepełnosprawnym. Umywalki hotelowe zarówno w łazienkach ogólnodostępnych, jak i pokojach powinny być wpuszczane w blat lub posiadać możliwość odłożenia torebki bądź kosmetyków.

Łazienki hotelowe – aranżacja i funkcjonalność

Odpowiednia aranżacja łazienek hotelowych ma umilić gościom pobyt w hotelu oraz sprawić, by czuli się jak w domu. W zależności od standardu hotelu oraz jego stylu łazienka powinna być funkcjonalna, dlatego warto zadbać o kilka istotnych szczegółów. Przykładowo dywaniki, ręczniki czy szlafroki hotelowe powinny być utrzymane w jednym stylu, by zapewnić spójność i ład w ważnej kwestii, jaką jest wyposażenie hoteli. Kolejną ważną rzeczą są akcesoria hotelowe takie jak dozowniki, mydelniczki, podstawki pod kosmetyki, podajniki do ręczników hotelowych, które również powinny odznaczać się dużą estetyką.

łazienka hotelowa

źródło: wszystko-do-hotelu.pl

Łazienka powinna zawierać dodatkowe wieszaki na ręczniki, półki na kosmetyki pod prysznicem, baterie łazienkowe z regulacją i oczywiście miejsce na własne kosmetyki i sprzęty z łatwym dostępem do gniazdek elektrycznych. Suszarki hotelowe do włosów również są bardzo ważnym elementem, szczególnie jeżeli goście przyjeżdżają na krótko i nie mają możliwości spakowania większej ilości rzeczy. Kosmetyki hotelowe powinny umożliwić zachowanie pełnej higieny, na przykład mydełka hotelowe z logotypem są już standardem w przypadku popularnych hoteli.