Łazienka na czasie – najnowsze trendy w aranżacji

Aranżacja łazienki

Współczesna łazienka to swego rodzaju azyl, miejsce odpoczynku i wyciszenia. Tu spędzamy wiele czasu, pielęgnując swoją urodę i relaksując się zarazem. Wygodny dostęp do urządzeń, środków czystości i ogólna funkcjonalność to nie wszystko – liczy się intymny charakter łazienki.

Nowoczesne rozwiązania techniczne dają wiele możliwości, a różnorodność propozycji aranżacyjnych sprawia, że każdy znajdzie coś w swoim guście. Oto kilka pomysłów, które pomogą zaprojektować łazienkę marzeń.

Bezbrodzikowe kabiny – modne i praktyczne

Jak mawiała Coco Chanel, „mniej znaczy więcej”. Okazuje się, że rezygnując z tradycyjnego brodzika, otrzymujemy nowoczesny wygląd, funkcjonalność i większą elastyczność w zakresie aranżu. Małe gabaryty czy nietypowy format łazienki nie stanowią już problemu – miejsce na prysznic możemy wygospodarować we wnęce albo „zbudować” przy pomocy ścianki działowej – nie ograniczają nas wymiary ustalone przez producentów brodzików czy kabin. W takim wypadku element odprowadzający wodę stanowi odpływ liniowy. Jest on wbudowany w powierzchnię podłogi i wykończony antypoślizgową, ozdobną maskownicą, która nadaje styl całemu wnętrzu, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo. To świetne rozwiązanie w przypadku dzieci, osób starszych czy niepełnosprawnych.

Shower designed in the bathroom

Powrót do natury

Tęsknota człowieka za naturą przejawia się między innymi w aranżacji wnętrz. Ulubione barwy to brąz i zieleń. Do łask wraca drewno – materiał, który sprawia, że wnętrze jest przytulne i ciepłe. Umieszczenie drewnianych mebli w łazience to pomysł, który spodoba się wielbicielom stylu glamour lub retro. Inny popularny surowiec to kamień. Marmurowe blaty, zlewozmywaki czy umywalki święcą triumfy już jakiś czas. Teraz idziemy jednak dalej – do łazienek wkracza cegła. Możemy nią wyłożyć kawałek ściany lub zewnętrzną część wanny– nie przesadźmy jednak – cegła ma charakter dominujący, dlatego reszta wystroju powinna być stonowana.

Vabo_linowy_Arena (2)

Minimalizm

Minimalizm to jeden z kierunków, który ma swoich zwolenników w każdej epoce i jest w pewnym sensie ponadczasowy. Dlaczego? Dzięki niemu najłatwiej osiągnąć wrażenie porządku, czystości i klarowności, a także ważną w każdym wnętrzu ergonomię. Taka estetyka znakomicie sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. W łazienkowych wnętrzach królują supermodne i bardzo praktyczne podwieszane szafki oraz proste półki umieszczone w, nieraz trudnych do zagospodarowania, wnękach.

Vabo_liniowy_Forum

Oszczędność i bezpieczeństwo

Urządzając mieszkanie coraz większą uwagę skupiamy na kwestii ekologii, oszczędności energii i wody. Producenci armatury, urządzeń sanitarnych i AGD wpisują się w ten trend. Coraz częściej montujemy w swoich łazienkach bezdotykowe baterie czy specjalne systemy spłukujące, które minimalizują ryzyko niepotrzebnej utraty wody. Na pierwszym planie jest kwestia higieny i bezpieczeństwa, dlatego stawiamy na elementy, które łatwo utrzymać w czystości: odpływy prysznicowe, natryski z funkcją aktywnego czyszczenia osadów kamiennych, czy deski sedesowe z powłoką antybakteryjną. Chętnie sięgamy też po oświetlenie LED oraz materiały pochodzące z recyklingu.