Łazienka w stylu rustykalnym – zainspiruj się wsią!

łazienka w stylu rustykalnym

Mianem stylu rustykalnego określa się styl wiejski. Ma on bowiem nawiązywać do prostych, skromnych i odznaczających się pewną dozą surowości wnętrz dawnych wiejskich posiadłości. Jedną z ważniejszych cech są tutaj postarzane oraz odpowiednio odrestaurowane meble i elementy konstrukcyjne. Obserwuje się również skłonność do łączenia dwóch różnych stylistyk – rzeczy nowoczesnych z elementami odznaczającymi się klasycznym charakterem.

 

Styl rustykalny – co to jest?

Obecnie, zarówno w mieszkaniach, jak i domach, coraz częściej królują niebanalne aranżacje. Moda na wnętrza wykorzystujące elementy natury i specjalnie postarzane meble rozkwita. Jednym z popularniejszych rozwiązań w tym klimacie okazuje się styl rustykalny. Równie efektownie będzie wyglądała łazienka (niezależnie od swej wielkości), utrzymana w podobnej stylistyce.

 

Pomysł na łazienkę, nawiązującą do wiejskiego wnętrza

14807_lazienki-zdjecia_1_jpg_rustykalne-lazienki-18
Idealnym przykładem wnętrza w wiejskim klimacie mogą być chociażby łazienki, które opisywaliśmy już wcześniej w artykule o łazienkach drewnianych.

Naturalne materiały, takie jak właśnie drewno, stanowią nierzadko coś, na czym bazuje łazienka rustykalna. Ciekawym elementem będzie chociażby rama lustra, wykonana z prostych, nielakierowanych desek czy nieskomplikowana półka ścienna z podobnego surowca.

Doskonałym dopełnieniem drewna okaże się także surowy kamień. Oczywiście najlepiej zaprezentuje się oryginalny kamień bądź też cegła, jednak dopuszcza się również możliwość wykorzystania płytek ściennych, imitujących strukturę skał.

 

Łazienka w stylu wiejskim

bateria-rustykalna

Łazienka w stylu wiejskim powinna być utrzymana w kolorach ziemi. Najlepiej sprawdzą się więc biele, beże i brązy oraz różne odcienie szarości. W pomieszczeniach o rustykalnym charakterze bardzo często pojawiają się także kabiny prysznicowe z zasłoną.

Ich osobliwy wygląd doskonale wpasowuje się w aranżację, jakiej wymaga wiejska łazienka. Doskonałymi dodatkami do umywalek, wanien i pryszniców okażą się też baterie w stylu retro. Przyciągające uwagę kurki, których nie używa się w nowoczesnych wnętrzach, będą stanowiły wspaniałą ozdobę pomieszczenia w takiej aranżacji.

 

Rustykalne meble

Meble rustykalne często są dosyć niespotykane. Ciekawym pomysłem jest na przykład wykorzystanie drabiny z szerokimi stopniami, jako funkcjonalnego segmentu na ręczniki, wiklinowe kosze czy rozmaite przybory do higieny osobistej. Szafki wykonane obowiązkowo z drewna lub materiału drewnopodobnego nadają pomieszczeniu wiejskiego klimatu. Warto pomyśleć o efektownych dodatkach z mosiądzu – gałkach do szuflad lub uchwytach do drzwiczek.

łazienka w stylu rustykalnym

źródło: mebleportal.pl

Przede wszystkim relaks!

Należy pamiętać, że do łazienki przychodzi się zwykle z myślą o wypoczynku. Biorąc prysznic czy odprężającą kąpiel, chce się przecież choć na chwilę zapomnieć o trudach codzienności i odreagować stres. Łazienka w stylu rustykalnym zapewni odpowiedni nastrój i sprawi, że jej użytkownicy choć na moment przeniosą się do zupełnie innego świata. Dzięki temu na pewno łatwiej będzie im odciąć się od szarej rzeczywistości.