Wanna z prysznicem – elegancka i praktyczna

Prysznic, wanna, eleganckie szafki, ozdobne oświetlenie… Pragnieniem wielu z nas jest wygodna i elegancka łazienka, w której można odprężyć się po całym dniu pracy, biorąc ciepłą kąpiel, a jednocześnie funkcjonalna, jeżeli chcemy szybko wziąć prysznic rano.Jeśli nasza łazienka nie pozwala na montaż zarówno wanny, jak i prysznica, albo ciężko jest nam podjąć decyzję, która opcja będzie dla nas odpowiednia, to idealnym rozwiązaniem jest wanna z prysznicem.Projektanci rozwiązania, takiego jak kabino-wanna mogą zaoferować nowoczesne i wyjątkowe połączenie, które sprawdzi się nawet w najmniejszej łazience.

 

Wanna z kabiną – rodzaje

Na rynku jest obecnie duży wybór wanien, które mogą również pełnić funkcję prysznica. Mają one jednak dużo rodzajów i różnią się od siebie ceną. Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem jest wanna z parawanem. Może on mieć dwa lub trzy skrzydła. Najczęściej jest to wanna stacjonarna, ustawiona przy ścianie. Wanna narożna z prysznicem i dwuskrzydłowym parawanem jest kolejnym rozwiązaniem, który zapewni nam komfort kąpieli, jak i szybkiego prysznica. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, z tego względu, że po zamknięciu skrzydeł powstaje kabina prysznicowa, a woda nie dostaje się na podłogę.

 

wanna z parawanem

źródło: megalazienki.pl

 

Bardzo ciekawym pomysłem jest również wanna wolnostojąca z prysznicem, polecanym szczególnie do dużych łazienek. Jest to o wiele droższe rozwiązanie, a do wanny wolnostojącej dołączony jest specjalnie skonstruowany stelaż ze stali nierdzewnej.

 

wanna wolnostojąca z prysznicem

źródło: 1.bp.blogspot.com

 

Zdecydowanie bardziej oszczędnym pomysłem będzie wanno-kabina z zasłoną. Jeżeli posiadamy już wannę w swojej łazience, a chcemy dodać do niej nową funkcjonalność to wystarczy, że kupimy zasłonę z odpowiednim osprzętem i zamontujemy ją nad wanną. Jeżeli słuchawka nie jest na odpowiedniej wysokości to w każdym sklepie z akcesoriami łazienkowymi możemy dokupić wieszak.

 

wanna z prysznicem z zasłoną

źródło: myhome.pl

 

Wanna z kabiną prysznicową – zalety

Prysznico-wanna pozwala korzystać z orzeźwiającego prysznica, jak i długiej, relaksującej kąpieli. Jest to niezaprzeczalny atut tej hybrydy dla domowników, którzy mają różne potrzeby, a mała przestrzeń nie pozwala na zamontowanie dwóch urządzeń. Każdy z mieszkańców domu będzie czuł się komfortowo, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności łazienki.

Niezaprzeczalnym argumentem przemawiającym za zamontowaniem rozwiązania, jakim jest prysznic z wanną jest oczywiście oszczędność miejsca. Łazienka musi mieć jedynie wymiary, które pozwolą na wstawienie wanny. Nie musi być duża, ponieważ na każdy wymiar znajdziemy zasłony i parawany. Mamy do wyboru parawany harmonijkowe, przesuwne, które sprawdzą się niemal przy każdej wannie oraz parawany wahadłowe, jednak one muszą być zamontowane jedynie na wannach prostokątnych.

 

Kabina prysznicowa z wanną – ceny

Ergonomiczne, bezpieczne, funkcjonalne – wszystkie te cechy spełniają w jednym urządzeniu wanny i kabiny prysznicowe. Ceny są niezwykle różnorodne. Zależą oczywiście od producenta i jakości zastosowanych materiałów. Najczęściej wanny wykonane są z akrylu, a jego podwójna warstwa powoduje, że woda w wannie dłużej zachowuje ciepło. To ile wydamy, zależy również od dodatkowych opcji i rozwiązań, które znajdują się na hybrydzie, jaką jest wanna z prysznicem – cena całego zestawu może wahać się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.